Урок
образотворчого мистецтва
Тема. Богатирі в мультиплікації. Створення портрета Котигорошка
Мета. Сформувати уявлення про мультиплікацію як вид кіномистецтва; ознайомити
богатирем української казки Котигорошком, навчити створювати портрет казкового
героя; розвивати уяву, абстрактне мислення; виховувати любов до народної
творчості.
Обладнання: альбоми, олівці, краски, відоматеріали, наочний матеріал, ноутбук.
Тип уроку. Урок ознайомлення з мистецькими творами
Хід уроку
І. Організаційна частина
Дзвоник всім нам дав
наказ:
До роботи швидше в
клас!
Біля партами сядем
чемно —
Плине час хай
недаремно.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Добру казку я
пам’ятаю з дитинства,
Хочу, щоб казку
послухали і ви,
Нехай підкрадеться до
самого серця
І зародиться в ньому
зерно доброти.
ІІІ. Повідомлення
теми і мети уроку
1.
Організація
уваги учнів
Ви
дивитися мультфільми? А чи задумувалися
ви як вони створюються?
Діти,
сьогодні на уроці ми познайомимося із таки видом мистецтва як мультиплікація і дізнаємося
як же мультфільми створюють.
ІV Ознайомлення
з матеріалом
1.
Розповідь вчителя
Мультипліка́ція (з лат. multiplicatio — розмноження, збільшення, зростання)[1] — вид кіномистецтва, твори якого створюються шляхом знімання послідовних фаз руху намальованих
(графічна анімація) або об'ємних (об'ємна анімація) об'єктів. Ці твори називають
анімаційними або мультиплікаційними фільмами (мультфільмами).
Мультфільми створюють художники-мультиплікатори. Їх ще
називають аніматорами, тому що вони оживляють малюнки або ляльки. Назва
анімаційне кіно походить від слова «аніма», що означає «душа». А слово «мульти»
в перекладі означає «багато»!
Більшість
мультфільмів створються за допомогою малюнків. Те, що здається нам безперервною
картинкою, насправді є сотнею малюнків, які з'єднуються в кадри. Раніш, коли ще
не було комп'ютерів та інших технологій, здатних все спрощувати, це був
складний і важкий процес.
Аніматори малювали по 24 малюнка для 1
секунди мультика. Тільки уявіть, скільки малюнків потрібно було намалювати
вручну, щоб створити 10-хвилинний мультфільм. Звичайно, зараз є спеціальні
програми, які використовують опорний малюнок, а інше створюють самостійно. Але
покадрова анімація досі залишається непростою кропіткою роботою.
Засновником мультфільмів є американський
художник-мультиплікатор Уолт Дісней. До сьогоднішнього дня мультфільми від
Disney є одними з найбільш якісних. Саме Дісней придумав, як поєднувати різні
плани, щоб малюнки не потрібно було кожен раз малювати з нуля. Крім цього,
Дісней створив перший кольоровий мультик і перший мультфільм зі звуком
(«Пароходик Віллі»).
З приходом
3D-анімації в світ мультфільмів багато що змінилося. Більш того, мультфільми
стали сміливо поєднувати з ігровими фільмами. Сьогодні вже нікого не здивуєш
мультяшним героєм поряд з реальною людиною. Колись же це все було в новинку.
На
кіностудії працюють люди багатьох професій. Наприклад, мультфільм не можна
створити без режисера, який придумує фільм і добирає акторів на різні ролі. Потрібні
також сценаристи, які вигадують історію, бутафори, які виготовляють предмети та
декорації, звукорежисери, що записують фонограму.
Сьогодні на
уроці ми будемо у художниками – мультиплікаторами. І створимо кадр для свого
мультфільму « Котигорошко»
2.
Демонстрація творів
образотворчого мистецтва
Зараз
ми подивимося уривок з мультфільму « Котигорошко»
1.
Бесіда за ілюстраціями.
3.
Практичний показ прийомів роботи;
Зверніть
увагу на послідовність виконання малюнка.
-
Простим олівцем потрібно намітити висоту нашого героя
та тулуб Змія.
-
Тепер малюємо частини тіла хлопчика і Змія.
-
Промальовуємо дрібні деталі.
-
Розфарбовуємо малюнок ( сорочку залишаємо білу,
оскільки одінемо Котигорошка у вишиванку).
4.
Основна навчальна робота
(виконання практичного завдання)
5.
Аналіз робіт
VІ. Підсумок уроку
1.
Рефлексія
2.
Прибирання
робочих місць
Коментарі
Дописати коментар