Тема: Інструктаж з Т.Б. Іграшка –годівничка. «Годівничка для синички»

Мета: Вчити учнів робити саморобки, залучати до активної екологічної діяльності,  познайомити із проблемами зимуючих птахів; розвивати нестандартне мислення, уяву; виховувати любов до природи, бажання охороняти природу.

Обладнання: Альбом, клей, ножиці, нитки, вата.

План уроку

1.    Підготовка робочих місць.

2.    Інструктаж з техніки безпеки з користування ножицями.

3.    Підготовча частина

4.    Основна ( практична) частина

5.    Підсумок роботи

6.    Прибирання робочих місць.   

Хід уроку

І. Організаційна частина

1.    Підготовка робочих місць.

 

2.    Інструктаж з техніки безпеки з користування ножицями.

Вчитель. Діти давайте повторимо звами правила користування ножицями.

(Відповіді учнів)

-        Ножиці не можна брати без дозволу.

-        Ножиці не можна класти на край столу, вони можуть впасти на ногу і поранити.

-        Ножиці не можна залишати у відкритому вигляді.

-        Не можна проводити руками по відкритим лезам ножиць, вони гострі і можна порізати палець або руку.

-        Ножиці не можна передавати лезами вперед.

-        Ножиці потрібно зберігати в підставці ручками вгору.

-        Ножиці не можна тримати лезами вгору або у напрямку до себе, можна наткнуться і поранитися.

-        Ножицями не можна вирізати на ходу.

Вчитель. Молодці ви всі гарно засвоїли правила поведінки з ножицями на уроці. Ви знаєте, що дотримання техніки безпеки це запорука не тільки вашого здоров’я, а і здоров’я ваших товаришів.

    Правил техніки безпеки дотримуються люди на всіх підприємствах.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку

Бесіда.

-        Сьогодні ми з вами будемо працювати на такому підприємстві, у столярному цеху.

-        І будемо ми сьогодні робити  годівничку.

-        Але для того, щоб зробити  будь-який виріб, потрібна праця багатьох людей.

-        Це: конструктори, дизайнери, художники, працівники майстри.

-        І ось сьогодні ми будемо з вами такими майстрами. Але для того, щоб виріб вийшов досконалим потрібно знати його роль та значення.

-        Як ви думаєте : « Для чого потрібні годівнички?»

-        А яких зимуючих птахів ви знаєте?

ІІ Актуалізація опорних знань.

1.    Робота над загадками.

-        Молодці ви багато знаєте.

-        А зараз я пропоную вам відгадати загадки.

 

Чорний жилет,

червоний берет,

ніс – як сокира.

Що це за сила? (Дятел)

 

Як зима – вона на гілці,

І співа, мов на сопілці…

Жовті груди, чорні крила,

Кусень сала сама з’їла. (Синиця)

 

Взимку в гості прилітають –

І на вітті спочивають.

Їхні груди червоніють –

Дітки з красоти радіють.

На мерзлій сніговій корі

Збирають крихти …  ( Снігур)

 

Довгохвоста вона,

Зі спини чорним-чорна,

Черево біле та плечі.

Тарахтенье замість промови,

Хоч кого побачить - вмить

Піднімає скрекіт-крик. ( Сорока)

 

Нахвалялась птиця чорна:

«Я весела, я моторна,

Довгий дзьоб та довгий хвіст,

Я й співати маю хист.

Я прекрасна, я вродлива,

Приязна, розумна, мила.

От якби ж то ще корона…»

Нахвалялася… (Ворона)

 

 

За вікном летить сніжок,

Піднялася віхола.

Але бачу я пташок,

Що сидять під стріхою.

Чив-чив-чив! Чив-чив-чив!

Хто співати їх навчив?

Сірі пташенята ці

Звуться, діти,... (Горобець)

 

З рук зерно та крихти їсть.

Сизокрилий в мене гість.

Сідає додолу

Птиця миру … ( Голуб)

 

Уночі гуляє,

А вдень спочиває,

Має круглі очі,

Бачить серед ночі. (Сова)

 

Вночі в гаях і лісах

Ухання наводить страх,

Страшний дикий крик і сильний,

Так кричить величезний ... (Пугач)

 

Влітку тут він не буває,

Лиш на зиму прилітає.

Скаче він по горобині

В червонесенькій хустині,

Не лінивець, і не сплюх

Гість північний – ... (Омелюх)

 

Синіх крил красу

Розгледіти не можна в лісі,

За сучків пурхає бойко

З різким хрипким криком ... Сойка)

 

Ось пташка так пташка,

Не дрозд, не синичка,

Не лебідь, не качка

І не дрімлюга.

Але ось ця пташка,

Хоч і невеличка,

Виводить пташенят

Тільки лютої зими. ( Шишкар)

 

- Бачите як багато різноманітних зимуючих птахів живе у нашому краї.

2. Робота в групах.

Впізнай і розмалюй птаха.

 

3. Проблемне запитання.

- Діти, як ви думаєте , які небезпеки очікують цих птахів?

_ А як ми можемо їм зарадити?

ІІІ. Опрацювання матеріалу

1.    Робота в групах.

Ділимося на бригади. Кожна бригада має бригадира. Сьогодні бригадирами будуть….. . Бригадири комплектують свої бригади.

2.    Розгляд зразка виробу.

3.    Ознайомлення з етапами виготовлення.

4.    Аналіз виробу

5.    Практична робота

6.    Виробнича гімнастика  (Фізкультхвилинка)

7.    Продовження практичної роботи.

ІV. Підсумок уроку

1.    Виставка робіт учнів

           2. Прибирання робочих місць

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу